Randevu Formu

Botoks

Botoks

Yüz Estetiğinde Botoks
Alın, göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası, burun yan duvarı, dudak üzerindeki ince çizgiler, ağız ile boyun çevresindeki kırışıklıklar; yüz ve boyundaki mimik kaslarının kasılması sonucu oluşur. Kaş arası ve burun yan duvarındaki çizgiler kızgın yüz ifadesi, göz çevresi ve alındaki çizgiler yaşlı ve yorgun yüz ifadesi, ağız çevresindeki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesine neden olur.

Botoks; yüzün bu bölgelerindeki mimik kaslarının geçiçi olarak kasılmasını bloke ederek yorgun, kızgın ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırarak kırışıksız, daha genç, daha dinç bir yüz ifadesi elde edilmesini sağlar.

Botoks Nerelere Uygulanabilir?
Oldukça kısa süren botoks işlemi; alın, göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası (kızgınlık çizgisi), kaş kaldırma, ağız, çene ve boyunda aynı zamanda terlemeyi önlemek için koltuk altı, el ve ayak bölgesine de uygulanabilir.

Botoks Nasıl Uygulanır?
Çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa neden olan kasların üzerine uygulanır. Ağrılı bir işlem değildir, yalnızca o bölgede hafif bir yanma ve acıma hissedilir. İşlem yapıldıktan sonra botoksun çevre kaslara dağılmasını önlemek için, o bölgenin ovuşturulmaması gerekir.

-Uygulama süresi 10-15 dakikadır.
-Kalıcılık süresi 5-6 aydır.

İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal günlük hayatına geri dönebilir.

Botoks Yaptırınca Yüz İfadem Değişir Mi?
Doğru yapılan bir botoks ile yüz ifadesi değişmez, mimikler donmaz, kızgın veya donmuş yüzler ortaya çıkmaz. Etrafınızda veya geçmiş tecrübelerinizde bazı başarısız botoks deneyimleri olsa da bunun size olmamasını sağlamanın birçok yolu vardır.

Botoks yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kime botoks yaptırdığınız olacaktır. Botoks, farmasötik bir ilaçtır ve sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Elbette botoks yapan doktorları araştırmanız kadar bu kişinin tecrübeli bir doktor olması da önemlidir.
En iyi botoks doktoru, kişiye özel botoks tedavi planı yapan doktordur. Her insanın anatomisi, mimikleri ve kas yapısı farklı olduğundan botoks uygulamasının kişiye özel planlaması önemli bir detaydır.

Baby Botoks
Baby botoks son zamanlarda popüler hale gelmiş bir minimal botoks toksini enjeksiyon işlemidir. Bu botoks yönteminin asıl amacı yüzdeki altın oranın sağlanması, mimikleri koruyarak, ince kırışıklıkların ve çizgilenmelerin giderilmesidir. Yüzdeki doğal görünümün korunması adına son derece etkili bir yöntemdir. Botoks sizi tuhaf ya da itici göstermemelidir. Baby Botoks yüz kaslarınızı gevşetebilir, kırışıklıkları azaltır ve yüzünüzde daha parlak ve dinlenmiş bir görünüm elde edersiniz. 

Masseter Botoksu Nedir, Faydaları Nelerdir?
Masseter, çenemizin iki yanında bulunan çiğneme kaslarının adıdır. Sürekli yapılan çiğneme hareketi veya sert şeyler çiğnemek masseter kasının büyümesine sebep olabilir. Stres kaynaklı diş sıkma hareketi, yani Bruksizm de çene kaslarımızın genişlemesine yol açabilir.
V hattı/V-line botoksu da denilen Masseter botoksu, çiğneme kasına (masseter) enjekte edilir. Burada amaç kasın zayıflamasını ve küçülmesini sağlamaktır. Sonuçta ise yuvarlak ve kare yüz şekilleri incelerek üçgen, oval ya da kalp şekline dönüştürülebilir.

Botoks uygulaması aynı zamanda, çene kaslarını rahatlatarak yüzdeki genel gerginliği de azaltır. Böylece stres ve diş sıkma sorunu için de faydalı olur.
Masseter botoksu, yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavisini hedef alır. Yüzde erkeksi ve sert bir görünüme neden olan kare yüz şekli küçültülerek daha orantılı bir yüz şekli elde edilir. Masseter kasının fazla büyük olması sadece estetik açıdan değil, fiziksel olarak da kişiye rahatsızlık verebilir. Bu nedenle bu prosedür bazı durumlarda hem şekil hem de işlevsel olarak tedavi sunmak amacıyla da uygulanır.

Masseter botoksunun sağladığı çeşitli avantajlar vardır. Bu işlemin bireylere en çok sağladığı faydaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:
● Son derece güvenli bir uygulamadır. Bilindiği gibi botoks, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır. Bu nedenle, plastik cerrahi operasyonları gibi risk taşımamaktadır.
● Çene yapısını incelterek kare görünümünden ziyade daha ince ve oval bir yüze kavuşturur.
● Çene kaslarına yapılan bu botoks işlemiyle çene kaslarının boyutu küçülür. Böylece, daha ince ve belirgin çene hattına kavuşulur.
● Çene sıkma ve diş gıcırdatmadan dolayı gelişen ağrıdan kurtulunur.

Gummy Smile
Gülümserken ya da ağız dolusu içten bir kahkaha atarken bazılarımızın bu gülüşü endişeyle kesilebilir. Bunun sebebi bazen ağız sağlığımızken, çoğunlukla ise diş eti gülümsemesidir.

Diş eti gülümsemesi, kişinin gülüşü esnasında dişlerinin üzerinde diş etlerinin de görünmesidir. Bu dışarıdan bakıldığında ağız yapısının büyük gözükmesi yanında aynı zamanda gözükmemesi gereken diş etlerinin renklerini de ortaya koyarak, rahatsızlık verici bir görünüm oluşturur.
Diş eti gülümsemesi olarak adlandırılan bu durum, Gummy Smile adı verilen botoks uygulaması ile engellenebilir. Böylece daha kendinden emin ve özgüvenli gülüşlere kavuşulur.