Randevu Formu

Dolgu

Dolgu

Dolgu Nerelerde Kullanılır?
-Nazolabial çizgiler(Burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çizgiler)

-Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler

-Dudak üstündeki ince çizgiler

-Derin sivilce ve yara izleri

-Dudak dolgunlaştırma

-Göz altlarındaki çöküklüğü doldurma

-Daha net bir çene hattı yaratma

-Elmacık kemiği ve yanak belirginleştirme

-Yüze yaşla beraber kaybolan hacmi geri kazandırma, yüzde lift etkisi yaratma


-Gözaltı Torbaları

Gözaltı torbaları, alt göz kapağı hizasından başlar ve yanaklara doğru genişler. Torbalanmanın yarattığı şişkinliği kamufle etmenin en etkin yolu yanak üstlerine yapılacak hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu dokunuş, yanaklardan göz altlarına doğru düz bir satıh yaratarak, yüze dinlemiş, taze bir görünüm verir.

-Burun ve Ağız Çevresindeki Oluklar
Burnun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına doğru inen çizgi ve oluklar yağ dokusunun yer değiştirmesi nedeniyle ortaya çıkar. Yüze yorgun ve yaşlı bir ifade veren bu çizgileri yumuşatmanın en etkili yolu hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır.

-Yanaklar, Şakaklar ve Alt Çene
Yaşla birlikte bu bölgelerdeki yağ dokusu azalmaya, yüzde bir hacim kaybı oluşmaya başlar ki bu süreç de sarkma, cildin incelmesi gibi belirtilerle kendini gösterir. Hyalüronik asit bazlı dolgular, alt çeneyi belirginleştirmek, yanak ve şakaklara yeniden hacim vermek, yüze genç bir ifade kazandırmakta son derece başarılıdır.

-Çene
Yaş ilerledikçe çene küçülür, adeta geri çekilir. Bazı kişilerde ise çene yapısal olarak küçük ve geridedir. Her iki durumda da dolgu maddeleri ile çene hattı daha güçlü, daha belirgin bir hale getirilebilir. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri sert görünümlü çene hattını yumuşatmak, daha orantılı bir çene yaratmakta son derece başarılıdır.

-Daha Kalkık Kaşlar
Sarkık göz kapakları ya da düşük kaşlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile kaşları yukarı doğru kaldırmak, bakışlara daha dinamik, genç bir ifade vermek mümkün. Kaş bölgesine yapılan dolgu enjeksiyonları sadece dakikalar içinde yüzünüzden yılların izlerini silebilir.


Göz Altı Işık Dolgusu

Işık dolgusu; gözaltında morluk, torbalanma, çukurluk, göz çevresi kırışıklığı oluşmuş her erişkine uygulanabilir. Işık dolgusu; morlukların renginin açılmasını, çukurlukların doldurulmasını, kırışıklıkların açılmasını ve torba görünümünün azalmasını sağlayabilmektedir.


Burun Dolgusu(Ameliyatsız Burun Estetiği)

Burun dolgusu anestezi altına alınmadan ameliyatsız bir şekilde burun yapısının düzeltilmesi ve yüz yapısına göre estetik bir görüntü verilmesidir. Burun dolgusu enjeksiyon malzemesinde hyalüronik asit ve dolgu malzemesi yer alır.

Burun dolgusu burun ucu düşüklüğü, burun deliği genişliği, burun kemeri bozukluğu gibi sorunlara çözüm olmaktadır.

-İşlem süresi 10 dakikadır.
-Kalıcılık 1-1.5 yıl sürmektedir.

Ağrısız bir şekilde günlük yaşamınıza hemen dönebilirsiniz.


Burun Dolgusu ile Burun Ucu Kaldırılabilir Mi?

Evet. Elde edilecek sonucun burun ve yüz oranlarını bozmayacağına karar vermek gerektiğini belirtmek gerekir. Her burun ucu düşük olan hastanın burun ucunu kaldırmak hem mümkün olmaz hem de güzel olmaz. Bu kararı ancak sizi muayene ettikten sonra doktorunuzla birlikte verebilirsiniz.


Dudak Dolgusu

Yaşlanmanın etkisiyle ciltteki kolajen, elastin doku ve hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu eksikliği gidermek için uygulanan dudak dolgusu işlemi; hamileler, iltihabi deri sorunu olanlar ve uçuk problemi yaşayanlar için uygun değildir. Ancak bunun dışındaki herkese kolaylıkla uygulanabilir. Dudak dolgusu uygulamasının yapılma nedenlerinden bir diğeri ise yine yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkabilen dudak kenarı sarkması sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Bunların haricinde; dudaklarını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyen, dudaklarında simetri problemi yaşayan herkese dudak dolgusu işlemi uygulanabilmektedir.


Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu enjeksiyonu sadece 10-15 dakika sürmektedir. Öncesinde dudaklara anestezik bir krem uygulanır. Dudaklara çok ince iğnelerle enjekte edilen hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 4-6 aydır. İşlem sonrasında kişi sosyal yaşamına hemen geri dönebilmektedir.


Dudak dolgusu yaptırırken abartılı bir görünümden uzak durup doğallıktan ödün verilmemesi gerektiğini unutmayın. En iyi sonuçlar küçük dokunuşlarla elde edilir.

Doğal dudak dolgu uygulamasında dudak çerçevesi aşırı büyütülmeden dudak kontürleri hafifçe belirginleştirilerek yapılır. Bu uygulama ile sanki dudağınızda sürekli ruj halinde olan şekil oluşacaktır.

Ancak ruj uygulama sonrası oluşan dolgunluk sizi tatmin etmiyorsa kalın dudakları seviyorsunuz demektir. Bu ayrımın iyi yapılıp uygulama öncesi hekiminiz ile konuşmanız uygulama sonuçlarından tatmin olmanız açısından önemlidir.


İyi yapılmış bir dudak dolgusu tüm yüze bir dinamizm ve daha genç bir görünüm kazandırır.


Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazense sadece dudak konturu denilen dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta doktorumuzun uygun gördüğü alana uygulama yapılabilir.


Çene Ucu Dolgusu

Yüzdeki altın oranı sağlamak için çene formunun yüze uygun olması gerekmektedir. Genetik yapıya ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak; çene hattının belirginliğini kaybetmesi, çenede sarkma, çene uç yapısının olması gerekenden geride olması, asimetrik olması ya da sivri/geniş olması kişide mutsuzluk yaratmaktadır. Böyle durumda olan kişiler de ameliyatsız olarak uygulanan bu yöntemi günümüzde oldukça fazla tercih etmektedir.


Daha güçlü ve simetrik çene hattına sahip olmak için uygulanan işleme Jawline Çene Dolgusu denir.

Daha güçlü bir çene hattı; daha genç, daha canlı ve çekici yüz hatlarını simgeler. Çene hattında dalgalanmalar varsa veya çeneniz yüzünüze oranla daha kısa ve geride kalıyorsa Jawline Çene Dolgusu tam size göre olabilir.
Birçok kadın daha yumuşak ve daha kadınsı görünen bir çene hattına sahip olmak isterken, birçok erkek de daha keskin ve daha belirgin çene hattına sahip olmak ister. Jawline Dolgu tekniği sayesinde geçici dolgular kullanılarak, 15 dakika içerisinde kolay bir şekilde simetrik ve çekici çene hatlarına sahip olabilirsiniz.