Randevu Formu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Yaşlanmanın etkisiyle ciltteki kolajen, elastin doku ve hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu eksikliği gidermek için uygulanan dudak dolgusu işlemi; hamileler, iltihabi deri sorunu olanlar ve uçuk problemi yaşayanlar için uygun değildir. Ancak bunun dışındaki herkese kolaylıkla uygulanabilir. Dudak dolgusu uygulamasının yapılma nedenlerinden bir diğeri ise yine yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkabilen dudak kenarı sarkması sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Bunların haricinde; dudaklarını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyen, dudaklarında simetri problemi yaşayan herkese dudak dolgusu işlemi uygulanabilmektedir.


Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu enjeksiyonu sadece 10-15 dakika sürmektedir. Öncesinde dudaklara anestezik bir krem uygulanır. Dudaklara çok ince iğnelerle enjekte edilen hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 4-6 aydır. İşlem sonrasında kişi sosyal yaşamına hemen geri dönebilmektedir.


Dudak dolgusu yaptırırken abartılı bir görünümden uzak durup doğallıktan ödün verilmemesi gerektiğini unutmayın. En iyi sonuçlar küçük dokunuşlarla elde edilir.

Doğal dudak dolgu uygulamasında dudak çerçevesi aşırı büyütülmeden dudak kontürleri hafifçe belirginleştirilerek yapılır. Bu uygulama ile sanki dudağınızda sürekli ruj halinde olan şekil oluşacaktır.

Ancak ruj uygulama sonrası oluşan dolgunluk sizi tatmin etmiyorsa kalın dudakları seviyorsunuz demektir. Bu ayrımın iyi yapılıp uygulama öncesi hekiminiz ile konuşmanız uygulama sonuçlarından tatmin olmanız açısından önemlidir.


İyi yapılmış bir dudak dolgusu tüm yüze bir dinamizm ve daha genç bir görünüm kazandırır.


Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazense sadece dudak konturu denilen dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta doktorumuzun uygun gördüğü alana uygulama yapılabilir.