Randevu Formu

Hastalıklarda Beslenme

Hastalıklarda Beslenme

Hastalıklarda beslenme, hastalık esnasında tedavi sürecini desteklemek ve hastanın hayat kalitesini artırmak amacıyla uygulanır. Beslenmenin önemi özellikle hastalıklarda oldukça mühimdir. Yalnızca hastalıklarda değil, beslenme düzeni hastalıklardan korunmak adına da her birey için çok önem arz etmektedir. Bu nedenle kişi hayatında küçük değişiklikler yaparak beslenme alışkanlıklarını düzeltmeli, ölçülü ve dengeli beslenerek ihtiyacı olan enerji ve besin değerini vücuduna almalıdır.

Hastalıklarda beslenme tedavisinin amacı, bireylerin hastalık süresince yaşadıkları komplikasyonların beslenme yönüyle azaltılması, tedavinin hastanın ihtiyacı olan besin değerleri ve faydalı vitamin, minerallerce desteklenmesidir. Elbette hastada farkındalık oluşturarak sağlıklı beslenme konusunda bilgi sahibi olmasının yanı sıra yaşam boyu sürdürülebilir sağlıklı beslenme modellerini tercih etmesinin sağlanmasıdır.

Bireysel diyet ve sağlık uygulamalarının düzeltilmesi; önlenebilir hastalıkları, sakatlıkları ve erken ölümleri azaltmaktadır. Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan, bazılarında ise dolaylı nedendir.

-Diyabetli Hastalarda Beslenme

-Kanser Beslenmesi

-Besin Alerjileri

-Tip1, Tip 2 Diabet

-Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme

vb. hastalıklarda Beslenme ve Diyet Uzmanımız kişiye özel beslenme programı hazırlamaktadır.