Randevu Formu

Yüz Estetiğinde Botoks

Yüz Estetiğinde Botoks

Alın, göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası, burun yan duvarı, dudak üzerindeki ince çizgiler, ağız ile boyun çevresindeki kırışıklıklar; yüz ve boyundaki mimik kaslarının kasılması sonucu oluşur. Kaş arası ve burun yan duvarındaki çizgiler kızgın yüz ifadesi, göz çevresi ve alındaki çizgiler yaşlı ve yorgun yüz ifadesi, ağız çevresindeki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesine neden olur.

Botoks; yüzün bu bölgelerindeki mimik kaslarının geçiçi olarak kasılmasını bloke ederek yorgun, kızgın ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırarak kırışıksız, daha genç, daha dinç bir yüz ifadesi elde edilmesini sağlar.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa neden olan kasların üzerine uygulanır. Ağrılı bir işlem değildir, yalnızca o bölgede hafif bir yanma ve acıma hissedilir. İşlem yapıldıktan sonra botoksun çevre kaslara dağılmasını önlemek için, o bölgenin ovuşturulmaması gerekir.

-Uygulama süresi 10-15 dakikadır.

-Kalıcılık süresi 3-4 aydır.

İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal günlük hayatına geri dönebilir.

Botoks Yaptırınca Yüz İfadem Değişir Mi?

Doğru yapılan bir botoks ile yüz ifadesi değişmez, mimikler donmaz, kızgın veya donmuş yüzler ortaya çıkmaz. Etrafınızda veya geçmiş tecrübelerinizde bazı başarısız botoks deneyimleri olsa da bunun size olmamasını sağlamanın birçok yolu vardır.

Botoks yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kime botoks yaptırdığınız olacaktır. Botoks, farmasötik bir ilaçtır ve sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Elbette botoks yapan doktorları araştırmanız kadar bu kişinin tecrübeli bir doktor olması da önemlidir.

En iyi botoks doktoru, kişiye özel botoks tedavi planı yapan doktordur. Her insanın anatomisi, mimikleri ve kas yapısı farklı olduğundan botoks uygulamasının kişiye özel planlaması önemli bir detaydır.

Baby Botoks

Baby botoks son zamanlarda popüler hale gelmiş bir minimal botoks toksini enjeksiyon işlemidir. Bu botoks yönteminin asıl amacı yüzdeki altın oranın sağlanması, mimikleri koruyarak, ince kırışıklıkların ve çizgilenmelerin giderilmesidir. Yüzdeki doğal görünümün korunması adına son derece etkili bir yöntemdir. Botoks sizi tuhaf ya da itici göstermemelidir. Baby Botoks yüz kaslarınızı gevşetebilir, kırışıklıkları azaltır ve yüzünüzde daha parlak ve dinlenmiş bir görünüm elde edersiniz.